Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Akumulator to urządzenie, którego zadaniem jest zasilanie maszyn, pojazdów oraz różnych urządzeń, które nie korzystają lub nie mają możliwości korzystania z tradycyjnych źródeł energii, takich jak gniazdka elektryczne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, pojemności oraz akumulatorów wyprodukowanych z zastosowaniem różnych technologii. W związku z taką różnorodnością, nawet doświadczeni kierowcy i użytkownicy różnych pojazdów czy też maszyn, mogą mieć problem z wyborem akumulatora dopasowanego do określonych potrzeb.

W wielu pojazdach stosowane jest bogate wyposażenie obejmujące liczne odbiorniki prądu generujące spore obciążenia. Do grona takich obciążeń należy z pewnością zaliczyć komputer pokładowy, system start-stop i wiele innych rozwiązań. Odpowiedzią na rosnące potrzeby branży motoryzacyjnej i maszynowej są specjalne akumulatory EFB marki Uruchom. Zostały one zaprojektowane tak, aby spełniać coraz wyższe oczekiwania i wymagania stawiane współczesnym akumulatorom.

 

Nowoczesne akumulatory idealnie do pojazdów z systemem Start-Stop

Wiele pojazdów jest wyposażonych w podstawowe systemy Start-Stop, które zatrzymują silnik w czasie dłuższego postoju i uruchamiają go po puszczeniu hamulca (automatyczna skrzynia) lub wciśnięciu sprzęgła (skrzynia manualna). W takim przypadku akumulatory muszą stawić czoła dużym obciążeniom, szczególnie w przypadku systemów bez odzysku energii z procesu hamowania. Baterie typu EFB stanowią doskonałe rozwiązanie dla pojazdów z systemami Start-Stop oraz bez takich systemów, ale za to z dużą liczbą odbiorników prądu.

 

Wysokiej jakości sprzęt bazujący na nowoczesnej technologii

Oferowane urządzenia Uruchom Gold EFB to wysokiej jakości akumulatory do Start Stop, które bazują na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. W akumulatorach tych wykorzystano specjalny dodatek węglowy do elektrod oraz semi-syntetyczną membranę stanowiącą element kompozycji masy czynnej elektrod dodatnich. Płyty podczas produkcji przechodzą dwustronne pastowanie i sezonowanie. Konstrukcja tych akumulatorów jest wzmocniona i odporna na różne uszkodzenia. Bardzo dużym atutem tych urządzeń jest ich wysoka szczelność.

 

Jakie cechy wyróżniają akumulatory Uruchom Gold EFB?

Produkty tej linii są bardzo trwałe i charakteryzują się niską awaryjnością. Świetnie radzą sobie nie tylko z systemami Start Stop, ale również z obciążeniami generowanymi przez wiele odbiorników prądu. Nowoczesna i trwała konstrukcja umożliwia stabilną i wydajną pracę zarówno w czasie silnych mrozów, jak również w wysokich temperaturach. Bez obaw można umieścić akumulator w komorze silnika, w której zawsze panują najwyższe temperatury. Powiększony zbiornik na elektrolit oraz grube elektrody to elementy zapewniające wysoką niezawodność oraz doskonała moc rozruchową nawet w przypadku skrajnie niekorzystnych warunków oraz ogromnych obciążeń. Akumulatory te są w stanie zachować swoją optymalną sprawność po wielu rozruchach oraz świetnie radzą sobie z zasilaniem pojazdów i maszyn posiadających skomplikowaną instalację elektryczną.

 

Akumulatory do Start Stop EFB+

 • Specjalny dodatek do elektrody węglowej
 • Elektrody dodatnie o unikalnym składzie materiału aktywnego i półsyntetycznej membranie
 • Zwiększona żywotność i cykliczna trwałość, do 3 razy dłużej niż standardowe akumulatory
 • Większa zdolność do przyjmowania ładunków elektrycznych niż w konwencjonalnych akumulatorach (130%)
 • Wysokie bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu specjalnych wkładek mających właściwości przeciwwybuchowe oraz zwiększenie szczelności akumulatora
 • Niezawodny rozruch nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach i obciążeniu dużą liczbą odbiorników prądu.

 

Co zapewniają akumulatory Uruchom Gold EFB+?

 • Zwiększona żywotność baterii
 • Spełnia wymagania dla dużej liczby cykli ładowania / rozładowania
 • Duża liczba cykli podczas pracy w warunkach częściowego ładowania - zapewnia dłuższążywotność baterii
 • Zastosowaniu większego zbiornika elektrolitu oraz płyty ze stopu wapnia, ołowiu i cyny w akumulatorach EFB+ powoduje, że może on posłużyć dwa razy dłużej
 • Ze względu na zastosowanie półsyntetycznej membrany semi na elektrodach dodatnich i dodatków węglowych na elektrodach ujemnych, baterie EFB mają zwiększoną odporność cykliczną.
 • Uruchom Gold EFB+ są idealnym rozwiązaniem dla pojazdów z systemem Start-Stop, a także do pracy w cyklu miejskim.
 • Akumulator Uruchom Gold EFB+ posiada o 40% więcej mocy rozruchowej od baterii Uruchom Standard, dzięki czemu nie będzie problemu z odpaleniem samochodu w okresie mrozów.
 • Baterie te nie wymagają konserwacji przez cały okres użytkowania. Charakteryzują się zwiększonym bezpieczeństwem użytkowania dzięki zastosowaniu nowoczesnej ochrony przed wybuchem. Szczelność obudowy zapewnia montaż w kabinie pasażerskiej i bagażniku.