Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Akumulator do kosiarki Opole

Wiosna to pora roku, podczas której zaczyna się różnorodne prace ogrodowe. Osoby posiadające na własność prywatne posesje z ogrodem zmuszone są także do regularnego koszenia trawy. Oczywiście przydaje się w tym zakresie profesjonalna kosiarka lub też traktorek ogrodowy. Co za tym idzie warto jak najszybciej nabyć takie urządzenia, dzięki którym przez kilka ciepłych miesięcy w roku zadba się o porządek w swoim ogrodzie. W pierwszej kolejności warto jednak pomyśleć o tym, jakie parametry techniczne musi mieć akumulator zamontowany w kosiarce, aby maszyna działała niezawodnie, mając zapewnioną odpowiednią moc rozruchową.

Akumulator do kosiarki Opole - W jaki sposób dobrać

Zakup traktorka ogrodowego jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ dla większości osób jest to bardzo duże udogodnienie. Zwykła kosiarka jest co prawda skutecznie działającym urządzeniem, jednak wymaga większego nakładu energetycznego. Traktorek ogrodowy musi być umiejętnie obsługiwany, ale w koszenie trawnika wkłada się zdecydowanie mniej siły. Nic dziwnego, że klienci bardzo chętnie decydują się na tak nowoczesne rozwiązania, które są jednak nieco droższe. W obu przypadkach trzeba się jednak skupić na dobraniu idealnego akumulatora, z czym osoby mniej doświadczone mogą mieć duże problemy. Na szczęście w dowolnym momencie można skorzystać z pomocy kompetentnych fachowców, którzy są zatrudnieni w sklepach stacjonarnych.

Akumulator do kosiarki Opole powinien cechować się wydłużoną żywotnością. To właśnie w ten sposób zainteresowani oszczędzą sobie kolejnych wydatków. Z racji tego warto przyjrzeć się technologii, w której został wyprodukowany dany akumulator. Jeśli chodzi o kosiarki i traktorki ogrodowe najlepszym wyborem będzie technologia AGM, ponieważ tego typu urządzenia rozruchowe są odporne na głębokie rozładowania, mogą solidnie pracować przy zmiennych temperaturach, a poza tym zapewniają użytkownikom wysokie prądy rozruchowe.

Odpowiednia pojemność akumulatora oraz sposoby na wydłużenie żywotności

Przy doborze akumulatora do traktorka ogrodowego warto kierować się jego pojemnością, ponieważ zbyt mała pojemność może doprowadzać do licznych przeciążeń, a w konsekwencji do uszkodzenia akumulatora, a nawet całego silnika, znajdującego się w kosiarce. Na szczęście w instrukcji obsługi kosiarki można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat doboru pojemności baterii. Kierowanie się takimi poradami ma bardzo duży sens, ponieważ niweluje się ryzyko popełnienia błędu. Pracownicy sklepu stacjonarnego pomogą wybrać klientom najlepsze urządzenia, a dodatkowo je podładują, wymienią oraz profesjonalnie zamontują i przetestują. To spore ułatwienie dla osób, które nigdy wcześniej nie montowały baterii w kosiarce lub traktorku ogrodowym. 

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby akumulator do traktorka ogrodowego Opole miał wydłużoną żywotność. Przede wszystkim nie należy go częściowo rozładowywać. Najlepiej, jeśli zainteresowani będą utrzymywać go w stanie pełnego naładowania, co w niektórych przypadkach będzie dość czasochłonnym przedsięwzięciem, jednak zapewniającym pozytywne efekty końcowe. Ponadto akumulator powinien być ładowany przy pomocy dedykowanego prostownika lub ładowarki mikroprocesorowej. Jeśli ma się styczność z akumulatorami szczelnie zamkniętymi, wyprodukowanymi w technologii Gel lub też AGM, powinno się je ładować wyłącznie przy użyciu tradycyjnej ładowarki. Należy również pamiętać o tym, aby po każdym zakończonym ładowaniu akumulator został natychmiastowo odłączony od kosiarki.

Umiejętne przechowywanie akumulatora

Wpływ na żywotność akumulatora oraz jego pracę ma także sposób przechowywania. Wiadomo, że w okresie obniżonych temperatur nikt nie będzie kosił trawy, dlatego akumulatory są wyjmowane z kosiarek lub traktorków ogrodowych i magazynowane w odpowiednio wyznaczonych do tego pomieszczeniach. Nie należy pozostawiać ich samych sobie, ponieważ są wtedy narażone na działanie:

  • wilgoci,
  • bardzo niskich temperatur,
  • opadów deszczu lub śniegu.

Jeśli baterie będą mieć styczność z takimi zjawiskami, wtedy można mieć całkowitą pewność, że ich żywotność zostanie skrócona do minimum. Prędzej czy później akumulator odmówi właścicielowi posłuszeństwa i zainteresowanym przyjdzie się zmierzyć z kolejnym wydatkiem w sprzęt rozruchowy. Warto przygotować miejsce, w którym będzie się składowało akumulator do kosiarki w okresie zimowym, może być to specjalnie zabezpieczony garaż lub też podobne pomieszczenie. Należy również dostosować się do jednej podstawowej zasady, a mianowicie przed położeniem akumulatora na półkę trzeba go naładować do maksimum. Niestety nie wszyscy stosują takie metody, przez co baterie się rozładowują i w okresie wiosennym nie można z nich skorzystać, ponieważ nadają się tylko do wymiany, ponieważ dopadły je poważne usterki techniczne. Z wszelkimi zapytaniami związanymi z zakupem akumulatorów do traktorków ogrodowych można zwrócić się do doświadczonych pracowników sklepu stacjonarnego, którzy dysponują wieloma różnymi sprzętami i na pewno dopasują je do wymagań klientów.